اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی
ثبت احوال نوین، هویت دیجیتال ----------------خون شهیدان تضمین کننده استقلال ملت و سربلندی اسلام است.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی: سازمان "ثبت احوال" در تجزیه و تحلیل و آسیب‌شناسی جامعه نقش اساسی دارد

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی: سازمان "ثبت احوال" در تجزیه و تحلیل و آسیب‌شناسی جامعه نقش اساسی دارد

 معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت: سازمان "ثبت احوال" در تجزیه و تحلیل و آسیب‌شناسی جامعه نقش اساسی دارد.
مدیرکل سابق ثبت احوال خراسان جنوبی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی اظهار داشت: تنها هدف بنده در مدت فعالیت در این سازمان، خدمت بی‌منت و به دست آوردن رضایتمندی مردم  و تکریم ارباب رجوع بوده است.
علی پورحسین با اشاره به اینکه اداره ثبت احوال از پر مراجعه‌ترین ادارات کشور است افزود: اگر می‌خواهیم رضایت خدا و مردم را جلب کنیم باید طبق روایات ائمه برای برآوردن نیازمندی‌های مردم بکوشیم.
مدیرکل سابق ثبت احوال خراسان جنوبی با اشاره به اینکه اخلاق نیکو با شهروندان باید مورد توجه قرار گیرد بیان کرد: در این مدت تأکید بنده بر تکریم ارباب رجوع بوده است و این امر در ادارات ثبت احوال استان نهادینه شده است.
پورحسین با اشاره به امضاء تفاهم‌نامه سه جانبه تصریح کرد: در این راستا سال 92 با سازمان بهزیستی تفاهم نامه‌ای امضاء شد که نوزادان غربالگری شنوایی شوند و این امر از همان بدو تولد انجام شد.
وی خاطرنشان کرد: در مدت انجام این طرح بیش از 20 نفر در خراسان جنوبی شناسایی و درمان شدند.
مدیرکل سابق ثبت احوال خراسان جنوبی با اشاره به بحث نظارت یادآور شد: اگر در ادارات ثبت احوال نظارت نباشد نمی‌توان کاری انجام داد و مهمترین بحث ادارات ثبت احوال بخش نظارت است که این امر نهادینه شده است.
پورحسین اظهار داشت: در ادارات ثبت احوال، شناسنامه‌ای خارج از نظارت و کارشناسی صادر نمی‌شود و حدود 98/5 درصد شناسنامه‌ها با گواهی بیمارستان انجام می‌شود.
در این مراسم مجتبی فاطمی به عنوان مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی معرفی شد و از زحمات علی پورحسین قدردانی شد.
در ادامه محمد حسینی اظهار داشت: ثبت احوال کشور اوایل انقلاب به نسبت نقشی که باید در برنامه‌ریزی ایفا کند زیاد مورد توجه قرار نمی‌گرفت.
وی با بیان اینکه ثبت احوال علاوه بر اینکه هویت جامعه در آن نگهداری می‌شود از منظر و همه عموم جایگاه خاصی دارد افزود: این سازمان در بخش تجزیه و تحلیل و آسیب شناسی جامعه نقش اساسی را ایفا می‌کند که به خوبی به آن پرداخته نشده است.
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: امروز به دلیل اینکه با چالش‌هایی مواجه شدیم و احساس کردیم سرمایه‌های اجتماعی دچار آسیب شده است قطعا یکی از مراکزی که باید به آن پرداخته شود اداره ثبت احوال است.
حسینی تصریح کرد: در نقاطی مانند خراسان جنوبی که با افغانستان 460 کیلومتر مرز مشترک دارد و به نسبت جمعیت از تراکم جمعیت کمی برخوردار است ثبت احوال نقش اساسی دارد.
وی با بیان اینکه باید بپذیریم ثبت احوال کشور در استان‌هایی مانند خراسان جنوبی نقش بسیار اساسی دارد خاطرنشان کرد: مدیریت ثبت احوال در استان از منظر کسانی که قراراست چالش ها را ببینند نقش خوبی می‌تواند ایفا کند.
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان جنوبی یادآور شد: خراسان جنوبی به لحاظ سرزمینی سومین استان پهناور کشور است که از تراکم جمعیت کمی برخوردار است.
حسینی اظهار داشت: در این راستا مراکزی داریم که با مرکز استان فاصله زیادی دارد و باید خدمات یکسان بگیرند اما مورد توجه نیستند که باید به آن توجه شود.
وی افزود: همچنین نوع توزیع سرمایه و اعتبارات این استان خیلی کارگشا نیست و این چنین  استان‌هایی که به دلیل این شرایط دارای عقب افتادگی هستند کمتر به چشم می‌آیند.
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان جنوبی اظهار داشت: اگر می‌خواهیم جهشی در توسعه و خدمات داشته باشیم باید ویژه دیده شویم.
تعداد بازدید : 667
زمان انتشار : 1396/06/12Power by : RAAKCMS