اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی

با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار برگزار شد: جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال خراسان جنوبی

با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار برگزار شد: جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال خراسان جنوبی

جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال خراسان جنوبی با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی و سایر مسئولین استانی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی ثبت احوال خراسان جنوبی ، مجتبی فاطمی مدیر کل ثبت احوال استان  در این جلسه ، افزود: نوین سازی خدمات ثبت احوال از دستاورد های مهم این مجموعه بوده است.
شورای هماهنگی ثبت احوال با هدف بررسی اقدامات کاری ادارات ثبت احوال به ویژه در زمینه ولادت وفات ازدواج طلاق به صورت فصلی در شهرستانها تشکیل می گردد.
به چند دلیل عنوان می کنیم که ثبت احوال امروز ازحالت سنتی بیرون آمده وبه حالت نوین تبدیل شده است:
1-تعداد 1200 ارگان به سیستم ثبت احوال وصل هستند وخدمات می گیرند.
2-در هر ثانیه 60000 استعلام را سازمان پاسخ می دهد.
3- 120 میلیون اطلاعات افراد را در پایگاه داریم.
مصوبات شورای هماهنگی قطعاً راهگشا خواهد بود وبرای تحقق اهداف ملی در قالب طرح تحرک وزارت کشور مؤثر خواهد بود.
وی همچنین آرشیو الکترونیک اسناد هویتی را در راستای اتقان این اسناد مهم ارزیابی نمود و از آن به عنوان گامی مهم در راستای خدمت رسانی به مردم در جای جای کشور یاد کرد.
مدیر کل ثبت احوال  خراسان جنوبی همچنین ابرازداشت جدیدترین خدمت ثبت احوال که مبتنی بر استاندارد های روز دنیا بوده، کارت ملی هوشمند می باشد که لازم است هم استانی های گرامی در اسرع وقت نسبت به اخذ آن اقدام نمایند.
وی با اشاره به کاربردی شدن خدمات الکترونیک بر بستر کارت ملی هوشمند ، یکپارچه سازی کارت های هوشمند موجود در کشور را مهم دانسته و ابراز امیدواری کرد که کارت ملی هوشمند بتواند این مهم را محقق سازد.
در ادامه این جلسه سید محمدحسینی ،معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی نیز در سخنانی ضمن بیان اهمیت پروژه کارت ملی هوشمند، بر اطلاع رسانی مناسب به اقشار مختلف از طریق رسانه های جمعی استان نظیر صدا و سیما و نشریات استان اشاره نمود.
وی بومی سازی طرح های ملی در استان را حائز اهمیت دانست و بر خدمت رسانی مناسب به اقشار مختلف جامعه خصوصا مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی نیز تاکید کرد .
گفتنی است این جلسه در سالن همایش شهید ماژانی استانداری خراسان جنوبی برگزار گردید.

    
تعداد بازدید : 650
زمان انتشار : 1396/07/05Power by : RAAKCMS