اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی
ثبت احوال نوین، هویت دیجیتال ----------------خون شهیدان تضمین کننده استقلال ملت و سربلندی اسلام است.

باحضور مدیر کل و پرسنل ثبت احوال خراسان جنوبی برگزار گردید : جلسه آموزشی ،توجیهی تکریم ارباب رجوع ،حقوق شهروندی و منشور اخلاق اداری

باحضور مدیر کل و پرسنل ثبت احوال خراسان جنوبی برگزار گردید : جلسه آموزشی ،توجیهی تکریم ارباب رجوع ،حقوق شهروندی و منشور اخلاق اداری

جلسه آموزشی ،توجیهی تکریم  ارباب رجوع ،حقوق شهروندی و منشور اخلاق اداری ، با حضور مدیر کل ،معاونین و کارکنان ثبت احوال خراسان جنوبی در محل سالن کنفرانس اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی ثبت احوال خراسان جنوبی ، مجتبی فاطمی مدیر کل ثبت احوال استان در این نشست ، افزود: تکریم مناسب ارباب رجوع یکی از مهم ترین وظایف در ثبت احوال به عنوان دستگاهی با مراجعین زیاد می باشد.
وی همچنین عنوان کردکه; کلیه پرونده هایی که در اختیار کارمندان قرار میگیرد، اعم از فاقدین،مشکوکین،تعویض شناسنامه وغیره به عنوان حق الناس بوده و بایستی در کوتاهترین زمان ممکن وفق مقررات رسیدگی شود.
مدیر کل ثبت احوال  استان همچنین ابرازداشت فرهنگ سازی مناسب تکریم ارباب رجوع و صیانت از حقوق آنان باید از سنین پایین نهادینه شود و لازمه تحقق آن اجرای برنامه های فرهنگی مناسب در این خصوص می باشد.
فاطمی با اشاره به وضعیت مناسب مجموعه ثبت احوال استان در تکریم مراجعین ، ابراز امیدواری کرد که با همت بیش از پیش کارمندان ثبت احوال استان این روند ارتقاء پیدا کند .
این مقام مسئول همچنین عنوان کرد برای تکریم ارباب رجوع باید از طریق زبان در وجود مردم راه پیدا کرد و با خوشروئی و محبت برای مشکلات مردم بایستی با سعه صدر برخورد نمود و نیز اشاره داشت که برای تکریم ارباب رجوع دو پیش فرض لازم بوده که اولین آن ایجاد سازو کار و تجهیز امکانات بوده که امری آسان می باشد و دومین آن فرهنگ سازی بوده که مبحثی مشکل و پیچیده می باشد.
وی در ادامه به سخنان امام خمینی (ره) در خصوص تکریم مردم  اشاره کرد و گفت امام (ره) مردم را ولی نعمتان این انقلاب خطاب می نمودند و باید با تاسی به این سخنان گهربار خدمت به مردم را افتخار دانسته و ازهر اقدامی در این زمینه کوتاهی نکنیم .

گفتنی است در ابتدای این نشست منشور اخلاق اداری و استخدامی کارمندان دولت نیز قرائت گردید

 

               
تعداد بازدید : 715
زمان انتشار : 1396/08/25Power by : RAAKCMS