اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی
یکصد سال تلاش، مدیریت هوشمند هویت ایرانیان----فرارسیدن هفته ثبت احوال گرامی باد

با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار شد : جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال خراسان جنوبی

با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار شد : جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال خراسان جنوبی

به مناسبت فرارسیدن هفته ثبت احوال و با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی ، مجتبی فاطمی ، مدیر کل ثبت احوال استان ضمن بیان این خبر در این جلسه افزود : تلاش های مجموعه ثبت احوال در عرصه ی اتقان اسناد هویتی مردم ایران قریب به یک قرن است که همچون برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی می درخشد.
مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی همچنین به فرهنگ بالای انتخاب نام در خراسان جنوبی اشاره داشت و ابراز کرد که نام های ابوالفضل ،امیرعلی و امیرحسین در گروه پسران و نام های فاطمه ،فاطمه زهرا و زینب در گروه دختران بیشترین فراوانی نام در گروه دختران را دارا می باشند.
وی به آمار وقایع حیاتی در استان اشاره کرد و عنوان داشت که بیش از 12 هزار واقعه ولادت در هشت ماهه نخست سال جاری به ثبت رسیده است.
فاطمی بیان داشت که روند اخذ درخواست کارت هوشمند ملی با تلاش های صورت گرفته در ماه های اخیر شتاب مناسبی به خود گرفته و امید است که هم استانی های گرامی در اسرع وقت نسبت به اخذ این کارت سودمند اقدام نمایند.
این مقام مسئول تخصیص اعتبار برای بهسازی و ساخت فضا های مناسب برای ادارات ثبت احوال استان را از اولویت های این مجموعه دانست و خواستار حمایت بیش از پیش مسئولین در این خصوص شد.
همچنین در ادامه این جلسه حسینی ،معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی نیز درسخنانی ضمن قدردانی از خدمات مجموعه ثبت احوال در سنوات گذشته ، پیشرفت این سازمان در خدمت رسانی به مردم علی رقم کمبود امکانات را ستودنی دانست و بر همکاری تمامی دستگاه های مرتبط با ثبت احوال تاکید نمود.
حسینی ، راه اندازی ایستگاه سیار کارت هوشمند ملی را اقدامی مناسب در راستای رضایت مردم ارزیابی کرد و مراقبت مناسب از اسناد هویتی مردم ایران را خاطر نشان شد.
گفتنی است این جلسه در محل سالن اجتماعات شهید ماژانی استانداری خراسان جنوبی برگزار شد. . 
تعداد بازدید : 566
زمان انتشار : 1396/10/06Power by : RAAKCMS