اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی
اتقان اسناد هویتی مردم ایران بسیار با اهمیت است. مقام معظم رهبری

به مناسبت فرارسیدن ایام فرخنده سیزدهم رجب برگزار شد : جشن ولادت حضرت علی (ع) و گرامیداشت روز مرد

به مناسبت فرارسیدن ایام فرخنده سیزدهم رجب برگزار شد : جشن ولادت حضرت علی (ع) و گرامیداشت روز مرد


با حضور مدیر کل و کارکنان ثبت احوال استان ،جشن ولادت حضرت علی (ع) و گرامیداشت روز مرد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی ، مجتبی فاطمی مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی در این نشست گفت : در بیان فضائل امیرالمومنین (ع) زبان قاصر بوده و تنها به قطره ای از این اقیانوس وسیع می توان اشاره کرد.
وی با بیان اینکه تولد حضرت علی (ع) در کعبه نشانی از عظمت این شخصیت والا دارد، افزود: افتخاری که در این زمینه نصیب وجود نورانی حضرت یعسوب الدین (ع) شده بر کسی پوشیده نبوده وقطعا این امر ، واقعه ای تکرار نشدنی خواهد بود.
مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی با اشاره به نامگذاری روز مرد در روز ولادت حضرت علی (ع)  ، گفت: رشادت و مردانگی ایشان در سراسر تاریخ اسلام درس بزرگی برای تمامی بشریت بوده و از همین روست که پیروان سایر مذاهب نیز از دلدادگان مکتب اهل بیت (س) و خصوصا حضرت علی (ع) می باشند.
وی در خصوص شخصیت بی نظیر امیرالمومنین (ع) افزود : که در وصف این وجود برجسته ،  همین بس که علمای مسیحیت عنوان نمودند که نیازمندی کل نسبت به او و بی نیازی او نسبت به کل ، دلیلی به آن است که امام علی (ع) ، امام کل است.
فاطمی تاسی جستن به سیره نورانی ائمه معصومین (س) را ،راه رستگاری و سعادت دنیوی و اخروی دانست و بر بهره گیری بیش از پیش از معارف این انوار الهی تاکید کرد.
در ادامه این جلسه نیز با اهدای لوح سپاس و هدایای نقدی از آقایان شاغل در اداره کل ثبت احوال استان قدردانی شد.
گفتنی است این مراسم در محل نمازخانه اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی برگزار شد .
 

 

 

    

 

    
تعداد بازدید : 629
زمان انتشار : 1397/01/09Power by : RAAKCMS