اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی
اتقان اسناد هویتی مردم ایران بسیار با اهمیت است. مقام معظم رهبری

مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی خبر داد : نام و القاب مبارک حضرت علی(ع) زینت بخش قریب به یکصد هزار نفر درخراسان جنوبی

مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی خبر داد : نام و القاب مبارک حضرت علی(ع) زینت بخش قریب به یکصد هزار نفر درخراسان جنوبیاز ابتدای تاسیس سازمان ثبت احوال کشور  تا کنون  تعداد 99059   نفر به نام مبارک حضرت علی (ع) و القاب آن  حضرت در خراسان جنوبی مزین و  نام گذاری شده اند .
به گزارش روابط عمومی ثبت احوال خراسان جنوبی ،مجتبی فاطمی مدیر کل ثبت احوال استان ضمن تبریک فرارسیدن ولادت با سعادت امیرالمومنین(ع) و روز گرامیداشت مقام مرد  اظهار داشت : در سال 1396 بیش از 17 هزار و هشتصد ولادت در خراسان جنوبی به ثبت رسیده که از این تعداد بیش از 9  هزار و دویست نفر آنان را پسران به خود اختصاص داده اند

مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی در ادامه خاطر نشان کرد ، در سال 1396 بیش از  1200 نفر نام و القاب حضرت علی(ع) را برای نوزادان خود انتخاب کرده اند.
وی نام های امیرعلی ،علیرضا،علی اصغر،مرتضی،محمدعلی وعلی اکبر را دارای بیشترین فراوانی از نام های مبارک حضرت علی(ع)  در سال گذشته برشمرد و بر انتخاب نام های مناسب برگرفته از فرهنگ ناب اسلامی ایرانی تاکید کرد.

گفتنی است نامگذاری به نام و القاب حضرت علی (ع) در سال 96 نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ، از رشد بیش از 4 درصدی در خراسان جنوبی برخوردار بوده است.
 
تعداد بازدید : 613
زمان انتشار : 1397/01/09Power by : RAAKCMS