header

پشتیبانی از افراد کم توان

·         صفحه خوان ها برنامه هایی هستند كه افراد نابینا و كم بینا را قادر می سازند مانند افراد بینا با كامپیوتر تعامل كنند. تمام كارهایی كه افراد نابینا با كامپیوتر انجام می دهند، مطالبی كه می نویسند و یا درسایت ها مشاهده می كنند، فعالیت هایی كه در ویندوز انجام می دهند و ... توسط صفحه خوان ها به برایشان خوانده می شود و بدین صورت از نحوه ی کارکرد خود با رایانه آگاه می شوند. نرم افزار صفحه خوان  NVDA از تمامی برنامه هایی مانند مرورگرهای اینترنت، برنامه های مدیریت ایمیل، برنامه های چت و مسنجر و همچنین انواع نرم افزارهای آفیس به خوبی پشتیبانی می کند. این صفحه خوان کاملا رایگان و open source بوده و به علاوه از زبان فارسی بدون نیاز به برنامه های كمكی پشتیبانی  می کند. این نرم افزار در آدرس زیر قابل دانلود است: https://www.nvaccess.org/download/

·         در پورتال ثبت احوال تمامی لینک های کاربردی در منوی بالا لیست شده است بنابراین کاربران نابینا میتوانند به سهولت با حرکت موس روی لیست به عنوان دلخواه خود دست یابند.

·         همچنین منوی پادکست در منوی وسط صفحه در دسترس قرار داده شده و شامل فایل های صوتی مرتبط، سخنرانی ها و فایل های صوتی در مورد قوانین و خدمات می باشد.

.        در پورتال ثبت احوال استان منوی متحرک سمت چپ قرار گرفته که امکان تغییر فونت، زوم و رنگ را به منظور شخصی سازی و نیز کمک به افراد ناتوان فراهم نموده است.


تعداد بازدید این صفحه :6911
تاریخ انتشار صفحه : 1397/12/22

جستجو در سایت

 


 

نظرسنجی

خدمات کارت هوشمند ملی را در کدام مرکز دریافت نموده اید؟

ادارات ثبت احوال
دفاتر پیشخوان
ادارات پست
هنوز ثبت نام نکرده ام.

نظرسنجی
خانه        
میز خدمت